0 232 227 58 57    [email protected]

Hizmetlerimiz


Revizyon Hizmetleri

ASTOR ASANSÖR olarak ASTRA Markalı asansörlerimiz veya talep üzerine bakım sorumluluğu firmamıza verilen asansörlerin periyodik bakım ve fenni mesuliyet sorumluluğu, arıza, revizyon (yenileme) hizmeti vermekteyiz.

Arızaya müdahale İZMİR içinde 2 saat ilçelere ise 24 saat içinde yapılmaktadır. Arıza servisi yedek parça kullanılmadıkça ücretsiz olup; sayı kısıtlaması olmaksızın servis hizmeti verilmektedir.

Yedek parça kullanılması halinde asansörün durumuna göre yerli veya yabancı malzenin kaliteli ve asgari maliyetli olmasına özen gösterilir. Kullanılan yedek parçaların garantisi 2 yıl’dır..

Markamızı taşımayan bir asansörün bakımı veya revizyon (yenilenmesi) talebinde yetkili elemanlarımız tarafından yapılacak tespitler sonucunda eğer gerekli ise yenilenmesi gereken malzemeler fiyatlandırılarak rapor edilir.

Teklifin kabulü halinde en kısa zamanda eksiklikler giderilir ve asansörperiyodik bakım planına dahil edilir.

Halil Tokoğlu tarafından İzmir de kurulan Astor Asansör firması olarak engelli asansörü, yük asansörü, sedye asansörü, makina dairesiz asansörler, monşarj (servis) asansörleri, panoromik asansör, hidrolik asansör, insan asansörü ürünleri ile siz değerli müşterilerimize İzmir merkezli olmak üzere Türkiyenin dört bir yanına en kaliteli hizmeti vermekteyiz.


Periyodik Bakım Hizmetleri

Resmi Gazete’de yayınlanan Asansör Yönetmeliği’nde konu şu şekilde yeralır:

Madde 24 “Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak birasansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörütesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörüyapan firma olmalıdır.”

Yönetmelik garanti süresi içinde bakımı asansörü yapan firmanın yapmasını öngörmektedir. GTS bu doğrultuda tüm müşterilerini bilgilendirir ve teslim ettiği asansörlere, hizmete açılmasını müteakip periyodik bakım servisi verir. Bu aşamada her asansörün yıllık arıza kaydı tutularak performans değerlendirmesi yapılır.

Teknolojik gelişmelere göre tüm bakım personeli iç eğitimlerden geçirilir. Arıza yapmayan, sadece periyodik bakıma ihtiyaç duyan (malzeme aşınması, yağlama, yorulma, kullanım sonucu oluşan hasarların giderilmesi gibi) asansörler elde etmek bakım felsefemizdir.

Yöneticilerin Dikkatine Asansör kullanıcılarının direkt can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının, kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede, gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yapılmasına özen gösteriniz.

Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda, bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır.

Oluşabilecek bir kazada Yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusu olmaktadır.

20 Aralık 1995 tarih ve 22499 sayılı resmi gazetede yayınlanan Asansör Yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla, yazılı anlaşmayla bakıma başlanmasını ve bunun Vergi Usûl Kanunu hükümlerine göre belgelenmesini mecburi kılmaktadır. Asansör Yönetmeliği hükümlerine göre bakımı yapacak asansör firmaları, kendi bünyelerinde Makine ve Elektrik Mühendisi çalıştıracak ve aşağıdaki belgeleri almış olacaklardır.

Sanayi Bakanlığı’ndan veya yetkili kıldığı merci (TSE) den, Asansör İmalatçı Firması veya Asansör Bakımcı Firması Belgesi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan veya TSE’den Hizmet Yeterlilik Belgesi, Çalıştırdıkları mühendisler için kendi firmaları adına çıkartılmış, Serbest Mühendislik ve Müşavirlik Belgesi ile Büro Tescil Belgesi. Bu belgelerin geçerli olabilmesi için, yıllık vizelerinin yapılmış olması ve bakımı yapan firma adına düzenlenmiş olmaları gerekmektedir. Garanti dışındaki bakım süresince arızaların giderilmesinin, parça değiştirilmemesi halinde ücretsiz olduğu, parça değiştirilmesi gerektiğinde, parçanın işçiliği ile birlikte ücrete tabi olacağı belirtilecektir. Bakımı yapılan asansörlerde, orijinal yedek parça kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Halil Tokoğlu tarafından İzmir de kurulan Astor Asansör firması olarak engelli asansörü, yük asansörü, sedye asansörü, makina dairesiz asansörler, monşarj (servis) asansörleri, panoromik asansör, hidrolik asansörinsan asansörü ürünleri ile siz değerli müşterilerimize İzmir merkezli olmak üzere Türkiyenin dört bir yanına en kaliteli hizmeti vermekteyiz.